TF1709VU-101Y3R0-01
Mfr.Part #
TF1709VU-101Y3R0-01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 3A 2LN TH
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Size / Dimension :
0.669Diax0.354W 17.00mmx9.00mm
Published :
Current :
3A
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Physical Dimension :
D17XL9 (mm)
Diameter :
17mm
Operating Temperature :
-20°C~120°C
Approval Agency :
UL; CSA; IEC
DC Resistance (DCR) (Max) :
30Ohm
Series :
TF
Filter Type :
Power Line
Additional Feature :
INDUCTANCE 100 MICRO HENRY
Package / Case :
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Inductance :
100 µH
Lead Free :
Lead Free
Number of Lines :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
TDK Corporation TF1709VU-101Y3R0-01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD