T58MM106M6R3C0500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T58MM106M6R3C0500
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 10UF 6.3V 0603
Manufacturer :
Vishay Polytech
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Life (Hours) :
1000 hours
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 100kHz
Max Operating Temperature :
105°C
Series :
vPolyTan™ T58
Voltage - Rated :
6.3V
Case Code (Metric) :
Type :
Molded
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Length :
1.6002mm
Manufacturer Size Code :
MM
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10μF
Depth :
850μm
Width :
838.2μm
Voltage - Rated DC :
6.3V