T551B827K006AH4251
Mfr.Part #
T551B827K006AH4251
Description
CAP TANT POLY 820UF 6.3V AXIAL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820µF