T551B227K008AH4251
Mfr.Part #
T551B227K008AH4251
Description
CAP TANT POLY 220UF 8V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
8V
Capacitance :
220μF
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz