T551B206K060AT4251
Mfr.Part #
T551B206K060AT4251
Description
CAP TANT POLY 20UF 60V AXIAL
Tantalum - Polymer Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
60V
Capacitance :
20μF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm