T551B187M010AT4251
Mfr.Part #
T551B187M010AT4251
Description
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
110mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180µF
Voltage - Rated :
10V