T551B147M006AT4251
Mfr.Part #
T551B147M006AT4251
Description
CAP TANT POLY 140UF 6.3V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
140μF
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Voltage - Rated :
6.3V