T551B107M050AT4251
Mfr.Part #
T551B107M050AT4251
Description
CAP TANT POLY 100UF 50V AXIAL
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
130mOhm @ 100kHz
Capacitance :
100μF