T543X226K063ATS075
Mfr.Part #
T543X226K063ATS075
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Series :
KO-CAP® T543
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±10%
Ratings :
COTS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C