T543D226K025AHW0757505
Mfr.Part #
T543D226K025AHW0757505
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Manufacturer Size Code :
D
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm @ 100kHz
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
22µF
Feature :
High Reliability
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C