T543D157M010ATW025
Mfr.Part #
T543D157M010ATW025
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Published :
Capacitance :
150µF
Ratings :
COTS
Type :
Molded
Width :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
JESD-609 Code :
e3
KO-CAP® T543
Length :
7.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Life (Hours) :
2000 hours
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V