T541X337M016BH8720
Mfr.Part #
T541X337M016BH8720
Description
CAP TANT POLY 330UF 16V 2917
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
16V
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%