T541X107M020DT8610
Mfr.Part #
T541X107M020DT8610
Description
CAP TANT POLY 100UF 20V 2917
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
20V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C