T540D477K004AH85107280
Mfr.Part #
T540D477K004AH85107280
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
High Reliability
Voltage - Rated :
4V
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
470µF
Manufacturer Size Code :
D
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Series :
KO-CAP® T540
Ratings :
COTS
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm