T540D337M006AH85107610
Mfr.Part #
T540D337M006AH85107610
Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
ECCN Code :
EAR99
D
Pbfree Code :
No
HTS Code :
Type :
Molded
Feature :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Packaging :
Bulk
Published :
Number of Terminations :
2
Series :
KO-CAP® T540
Ratings :
COTS
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
330µF
Voltage - Rated :
6.3V