T540B336K010AH85107610
Mfr.Part #
T540B336K010AH85107610
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
10V