T540B157K003AH86107280
Mfr.Part #
T540B157K003AH86107280
Description
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411
Capacitance :
150µF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz