T521V476M016ATE055
Mfr.Part #
T521V476M016ATE055
Description
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
V
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
47μF
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
REACH SVHC :
No SVHC
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature :
-55°C~105°C