T521D107M025ATE050
Mfr.Part #
T521D107M025ATE050
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Stock
280
In Stock :
280
Tolerance :
±20%
KO-CAP® T521
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
100μF
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm