T521B684M050ATE2007280
Mfr.Part #
T521B684M050ATE2007280
Description
CAP TANT POLY 0.68UF 50V 1411
Tantalum - Polymer Capacitors
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
B
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.68µF
Mounting Type :
Molded
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C