T200F-040.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T200F-040.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
Stock
890
In Stock :
890
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Output :
LVCMOS
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Frequency :
40MHz
Type :
TCXO
Height :
2.3876mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Pins :
10
Series :
T200
Frequency Stability :
±200ppb
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Mount :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Supply Current :
2.1mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V