SWI5-12-NW-P5
Mfr.Part #
SWI5-12-NW-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Stock
382
In Stock :
382
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Power (Watts) :
6 W
Current - Output (Max) :
500mA
Input Connector :
NEMA 1-15P
Cord Length :
59" (1.50m)
No Load Power Consumption :
75mW
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Product Status :
Active
Voltage - Output :
12V
Form :
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
North America
Weight :
Approval Agency :
cUL, cULus, FCC, PSE
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
2.62" L x 1.00" W x 2.02" H (66.5mm x 25.4mm x 51.3mm)