SST26WF016BT-104I/MF
Mfr.Part #
SST26WF016BT-104I/MF
Package / Case
8-WDFN Exposed Pad
Description
IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Base Part Number :
SST26WF016
Voltage - Supply :
1.65V~1.95V
Supplier Device Package :
8-WDFN (5x6)
Length :
6mm
Memory Size :
16Mb 2M x 8
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Active
Number of Terminations :
8
Interface :
SPI, Serial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.65V
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.8mm
NOR Flash
Access Time :
8
Clock Frequency :
104MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Terminal Pitch :
1.27mm
Width :
5mm
Supply Voltage :
1.8V
Base Product Number :
SST26WF016
Organization :
16MX1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Operating Supply Voltage :
1.8V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.95V