SSP-CS837U12
Mfr.Part #
SSP-CS837U12
Description
LED STRIP 3.27" 470NM BLUE 12V
Lens Style :
Flat
Max Current Rating :
70mA
Type :
LED Engine
Width :
16.7mm
Wavelength :
470nm
Viewing Angle :
100°
Current - Max :
70mA
Length :
83mm
Height :
10.00mm
Configuration :
Linear Light Strip
Published :
Forward Voltage :
12V
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Size / Dimension :
83.00mm Lx16.70mm W