SSP-CS833S12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSP-CS833S12
Manufacturer
Lumex, Inc.
Description
LED STRIP 3.27" 590NM YELLOW 12V
Manufacturer :
Lumex, Inc.
Product Category :
Type :
LED Engine
Current - Max :
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Width :
16.7mm
Max Current Rating :
70mA
Height :
10.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Type :
Flat
Size / Dimension :
83.00mm Lx16.70mm W
Lens Style :
Flat
Viewing Angle :
100°
Wavelength :
592nm
Color :
Yellow
Published :
Length :
83mm
Configuration :
Linear Light Strip
Forward Voltage :
12V