SSP-CS832UP12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSP-CS832UP12
Manufacturer
Lumex, Inc.
Description
LED STRIP 3.27" 525NM GREEN 12V
Manufacturer :
Lumex, Inc.
Product Category :
Height :
10.00mm
Size / Dimension :
83.00mm Lx16.70mm W
Length :
83mm
Lens Type :
Flat
Type :
LED Engine
Color :
Green
Configuration :
Linear Light Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
16.7mm
Lens Style :
Flat
Viewing Angle :
100°
Max Current Rating :
70mA
Published :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Wavelength :
525nm
Current - Max :
70mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Forward Voltage :
12V