SSP-11E279110
Mfr.Part #
SSP-11E279110
Description
LED REPL 12LED RND ULTRA WHITE
Product Category :
Voltage - Rated :
110V
Base Type :
Screw (E27)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
Power Rating :
105mW
Number of LEDs :
12
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
110V
Millicandela Rating :
55000mcd
Luminous Intensity :
55 cd
Forward Voltage :
110V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating :
30mA
Min Operating Temperature :
-30°C
Configuration :
11 Round
Max Power Dissipation :
105mW