SQP40AJB-91R
Mfr.Part #
SQP40AJB-91R
Description
RES 91 OHM 5% 40W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
91Ohm
Power (Watts) :
40W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.748 x 0.709 Rectangularx3.543L 19.00mmx18.00mmx90.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP40AJB-91R
91Ohm, 40W, Wirewound,