SQP40AJB-33K
Mfr.Part #
SQP40AJB-33K
Description
RES 33K OHM 5% 40W AXIAL
Size / Dimension :
0.748 x 0.709 Rectangularx3.543L 19.00mmx18.00mmx90.00mm
Resistance :
33kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
40W
Composition :
Metal Oxide Film
Datasheets
SQP40AJB-33K
33kOhm, 40W, Metal Oxide Film,