SQP40AJB-20R
Mfr.Part #
SQP40AJB-20R
Description
RES 20 OHM 5% 40W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20Ohm
Power (Watts) :
40W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.748 x 0.709 Rectangularx3.543L 19.00mmx18.00mmx90.00mm
Datasheets
SQP40AJB-20R
20Ohm, 40W, Wirewound,