SQP25AJB-300R
Mfr.Part #
SQP25AJB-300R
Description
RES 300 OHM 5% 25W AXIAL
Resistance :
300Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
25W
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Datasheets
SQP25AJB-300R
300Ohm, 25W, Wirewound,