SQP200JB-0R13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP200JB-0R13
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.13 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Series :
SQP
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Composition :
Wirewound
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
2W
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
130mOhm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
SQP200JB-0R13
130mOhm, 2W, Wirewound,