SQP25AJB-270R
Mfr.Part #
SQP25AJB-270R
Description
RES 270 OHM 5% 25W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
270Ohm
Power (Watts) :
25W
Datasheets
SQP25AJB-270R
270Ohm, 25W, Wirewound,