SQP25AJB-220R
Mfr.Part #
SQP25AJB-220R
Description
RES 220 OHM 5% 25W AXIAL
SQP
Published :
Power (Watts) :
25W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Resistance :
220Ohm
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Datasheets
SQP25AJB-220R
220Ohm, 25W, Wirewound,