SQP25AJB-1R5
Mfr.Part #
SQP25AJB-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 25W AXIAL
Resistance :
1.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Axial
Published :
Power (Watts) :
25W
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP25AJB-1R5
1.5Ohm, 25W, Wirewound,