SQP25AJB-1R2
Mfr.Part #
SQP25AJB-1R2
Description
RES 1.2 OHM 5% 25W AXIAL
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.2Ohm
Power (Watts) :
25W
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP25AJB-1R2
1.2Ohm, 25W, Wirewound,