SQP25AJB-1K8
Mfr.Part #
SQP25AJB-1K8
Description
RES 1.8K OHM 5% 25W AXIAL
Resistance :
1.8kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
25W
Datasheets
SQP25AJB-1K8
1.8kOhm, 25W, Metal Oxide Film,