SQP25AJB-1K6
Mfr.Part #
SQP25AJB-1K6
Description
RES 1.6K OHM 5% 25W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
1.6kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Datasheets
SQP25AJB-1K6
1.6kOhm, 25W, Metal Oxide Film,