SQP25AJB-1K3
Mfr.Part #
SQP25AJB-1K3
Description
RES 1.3K OHM 5% 25W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
25W
Resistance :
1.3kOhm
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Datasheets
SQP25AJB-1K3
1.3kOhm, 25W, Metal Oxide Film,