SQP25AJB-15R
Mfr.Part #
SQP25AJB-15R
Description
RES 15 OHM 5% 25W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
25W
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
15Ohm
Datasheets
SQP25AJB-15R
15Ohm, 25W, Wirewound,