SQP25AJB-13K
Mfr.Part #
SQP25AJB-13K
Description
RES 13K OHM 5% 25W AXIAL
Resistance :
13kOhm
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Power (Watts) :
25W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP25AJB-13K
13kOhm, 25W, Metal Oxide Film,