SQP25AJB-130R
Mfr.Part #
SQP25AJB-130R
Description
RES 130 OHM 5% 25W AXIAL
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Power (Watts) :
25W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
130Ohm
Composition :
Wirewound
Datasheets
SQP25AJB-130R
130Ohm, 25W, Wirewound,