SQP25AJB-12K
Mfr.Part #
SQP25AJB-12K
Description
RES 12K OHM 5% 25W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
25W
Resistance :
12kOhm
Datasheets
SQP25AJB-12K
12kOhm, 25W, Metal Oxide Film,