SQP25AJB-100R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP25AJB-100R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% 25W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Package / Case :
Axial
Composition :
Wirewound
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
25W
Resistance :
100Ohm
Series :
SQP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Datasheets
SQP25AJB-100R
100Ohm, 25W, Wirewound,