SQP25AJB-100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP25AJB-100K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 5% 25W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
25W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Series :
SQP
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Resistance :
100kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Datasheets
SQP25AJB-100K
100kOhm, 25W, Metal Oxide Film,