SQP20AJB-9K1
Mfr.Part #
SQP20AJB-9K1
Description
RES 9.1K OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
9.1kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-9K1
9.1kOhm, 20W, Metal Oxide Film,