SQP20AJB-91R
Mfr.Part #
SQP20AJB-91R
Description
RES 91 OHM 5% 20W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
91Ohm
Datasheets
SQP20AJB-91R
91Ohm, 20W, Wirewound,