SQP20AJB-82K
Mfr.Part #
SQP20AJB-82K
Description
RES 82K OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
20W
Series :
SQP
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
82kOhm
Datasheets
SQP20AJB-82K
82kOhm, 20W, Metal Oxide Film,