SQP20AJB-75K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP20AJB-75K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 75K OHM 5% 20W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
20W
Package / Case :
Axial
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Packaging :
Bulk
Series :
SQP
Resistance :
75kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Oxide Film
Number of Terminations :
2
Datasheets
SQP20AJB-75K
75kOhm, 20W, Metal Oxide Film,