SQP20AJB-750R
Mfr.Part #
SQP20AJB-750R
Description
RES 750 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
750Ohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-750R
750Ohm, 20W, Wirewound,